.

PODCAST MARJU KARINIGA ILUSÜSTIDEST: KUULA SAADET | Ilusüstide kuninganna Marju Karin: vanusega kõik vajub – nii nagu rinnad, nii ka nägu

Hea klient

Tagame kõigile oma klientidele alati anonüümsuse ja lugupidava empaatilise suhtumise. Kui Teil tekib küsimusi teenuste kohta, võtka meiega julgesti ühendust aadressil info@marjukarin.ee või broneerige aeg.

Teeme koostööd meedikute ja asutustega, kes tagavad kindlasti  kvaliteedi!

NB! Oluline info Terviseametilt:

Ilu- ja täitesüstid iluteenuste valdkonnas

Ilu ja/või täitesüste kasutatakse iluteenuste valdkonnas abivahendina võitluses kortsudega ning näojoonte korrigeerimisel ilma kirurgilise sekkumiseta.
Ilusüsti/täitesüsti teostamine on nahka läbiv protseduur, mis eeldab teenuse osutajalt meditsiinilisi teadmisi naha ehitusest, näo ja kaela anatoomiast.

MESOTERAAPIA

Mesoteraapia protseduurid on väga laiade võimalustega. Mesoteraapiat tehakse erinevate eesmärkidega (vananemise ennetamine, kortsude tasandamine, jume parandamine, võitlus tselluliidi ja ülekaaluga) nii näopiirkonnas kui kehal. Mesoteraapia on nahka läbiv protseduur, mille käigus viiakse väikeste süstitorgetega naha sisse teatud toimeained ja nende segud. Algselt viidi aineid nahka peenikese nõela abil süstides, kuid tehnoloogia arenedes on täna võimalik hooldus läbi viia ka aparaatide abil (süstevaba mesoteraapia).
Kliendi terviseohutust aitab tagada teenuse osutaja meditsiiniline haridus.

Terviseriskid

Ilu/täitesüstide teostamisega võivad kaasneda mitmed terviseriskid ja tüsistused.
Ebapuhaste ja halva kvaliteediga preparaatide kasutamisega võib kaasneda võõrkeha reaktsioon – granuloomide teke. Mittesteriilne protseduur võib põhjustada bakteriaalseid ja seeninfektsioone.
Protseduuri käigus võimalikke riskide kujunemisel on olulisim iluteenuse osutaja haridus ja väljaõppe. Täitesüstide oskamatu kasutamise tulemused on ebaloomulik, ebaproportsionaalne või mügarlik tulemus.
Liigse täitematerjali kasutamine tekitab pundunud, liikumatu ja turses resultaadi.

Soovitused kliendile

•   Enne protseduuri tellimist on soovitatav küsida iluteenuse osutaja kvalifikatsiooni ja kogemuste kohta antud valdkonnas.
•   Tutvuda protseduuri iseloomu ning käiguga.
•   Küsida informatsiooni vastunäidustuste, võimalike ohtude ja tüsistuste kohta, mis võivad esineda pärast protseduuri.
•   Informeerida teenuse osutajat oma terviseseisundist (allergiad, kroonilised haigused, tarvitatavad ravimid, olemasolevad armid, infektsioonid jne).
•   Teavitada teenuse osutajat varem teostatud iluprotseduuride ja kasutatud toodete kohta.

Soovitused teenuse osutajale

  • Enne protseduuri alustamist küsida informatsiooni kliendi tervise kohta: kas esineb allergilisi reaktsioone täitesüsti lahuse koostisosade ning tuimestusvahendite suhtes, kas esineb naha tundlikkust (veritsust), vaadata üle süstimiskohtade seisund (olemasolevad armid, infektsioonid jne), küsida kas esineb kroonilisi haiguseid, kas tarvitab ravimeid.
  • Küsida kliendilt informatsiooni varasemate kosmeetiliste protseduuride  ning nende puhul kasutatud toodete kohta (süstimiste arv, süstimiskohad, protseduuride vahelise perioodi pikkus, kasutatud tooted, nende koostis ja kogused).
  • Informeerida klienti võimalikest ohtudest ja tüsistustest, mis võivad esineda peale protseduuri teostamist.
  • Dokumenteerida protseduur selle jälgitavuse tagamiseks: informatsioon teostatud protseduuri kohta (süstimiste arvud, süstimiste vahelise perioodi pikkus), kasutatud tooted, nende koostis ja kogused, süstimiskohad. Säilitada kliendikaardid vajaliku informatsiooni kättesaadavuse tagamiseks.
  • Jälgida kasutatavate ilutoodete (lahused, geelid jm) värskust ja tagada nende säilitamisnõuetest kinnipidamine.

Mida peab teadma ilu- ja täitesüstide teenuse pakkumisega alustaja?

Igasugust ainete manustamist läbi naha, kas süstla või muu sarnase vahendi abil käsitletakse potentsiaalse ohuna inimese tervisele. Süstitavate ainete mõju sõltub inimese üldisest tervislikust seisundist. Terviseseisundi objektiivne hindamine ja täitesüstide teostamine eeldab meditsiinilist haridust.

Naha või limaskesta kõiki kihte läbistavate ilu- ja täitesüstide tegemine sõltumata kasutatavast ainest, sealhulgas sellest, kas aine on ravim või mitte, või selle olekust (vedelik, gaasiline) on protseduur, mida võib teostada ainult tervishoiutöötaja.

Tervishoiutöötaja peab olema registreeritud tervishoiutöötajate riiklikus registris ning teenust osutav ettevõte peab omama Terviseameti poolt väljastatud tervishoiuteenuste osutamise tegevusluba eriarstiabi osutamiseks.

Protseduure võivad teostada õed ja arstid, kes on saanud eriaalase väljaõppe ning töötavad terviseasutuses.
Eelpool nimetatud tingimused rakenduvad uutele teenuseosutajatele koheselt.

Enne 2017. a algust tegutsenud ilu- ja täitesüsti teenuste osutajad, kes ei kasuta veel registreeritud tervishoiutöötajaid ning ei ole saanud tegevusluba, peavad hakkama kasutama registreeritud tervishoiutöötajaid ja saama tegevusloa hiljemalt 2017. aasta lõpuks või lõpetama tegevuse selles valdkonnas.

Tegevusloa saamise eelduseks on muuhulgas vastavus tervishoiuteenuse osutamise nõuetele, mis tuleb samuti saavutada hiljemalt 2017. aasta lõpuks.

Info tervishoiutöötaja riiklikusse registrisse kandmise kohta leiate terviseameti kodulehelt: tervishoiutöötajate registreerimine

Info tervishoiuteenuse osutamise tegevusloa taotlemiseks leiate samuti terviseameti lehelt, märksõna “tegevuslubade väljastamine

Vaata lisa Terviseameti kodulehelt.

 

 

 

Vastused teie küsimustele

Ma olen 27 aastane ja mul on kurjusekorts. Kas 27 aastane on liiga noor, et ennast süstida? Kui kaua on süsti toimeaine? Huuled on mul erineva paksusega, alumine mõnus ja lopsakas ning ülemine poole väiksem. Kas annab neid muuta sarnasteks ilma, et tulemus oleks ebaloomulik?

VASTUS: Nn kurjusekorts tekib miimikast ja see on üks klassikalisemaid piirkondi mida korrigeeritakse. Vanus siin suurt rolli ei mängi ja 27 ongi juba selline esmaste vanusega saabuvate ilmingute aeg. Selles vanuses kui pole veel sügav korts, on esimene valik botuliintoksiin. Rahva keeles nn. Botox (mis tegelikult on Allergani ravimi brändi nimi). Püsib keskmiselt 3-4 kuud, vahel 6 kuud ja harvem 9 kuud kuni aasta. Meie hind püsikliendile on tavaliselt 130- eurot. Süstimine ise on kiire ja natuke kibe protseduur. Mõju ei saabuu kohe, vaid alates paarist päevast kuni 21 päevani ( mille järel saab lisada kui näha et mõju vähene, lisa on esmase hinna sees)
Huule puhul peaks kindlasti nägema. Vaja on näha tegelikku vahet ja üldjuhul saab alati midagi ette võtta kui see on tõesti ebaproportsionaalne, asümeetriline vms.

Kuidas suhtuda ennetavatesse süstidesse, mis peaksid vähendama kortsude teket tulevikus ning kui vanalt tuleks nendega alustada?

VASTUS: Ma ei usu väga ennetavatesse süstidesse, kui pole nahal märgatavaid muutusi. Nahk on ise väga tubli ja teeb tohutult palju tööd meie heaks. Alates kaitsest ja lõpetades hingamiseni. Ma ei torgiks ennem teda kui ta abi ei vaja. Kui aga on näha kuivus, muutused jms. siis alustaksin toidust jms. Kui siis ikka on näha, et ta ei saa üksi enam hakkama ja muutub tuhmiks, kuivaks ning kiiresti kortsuvaks. Kaotab elastsust jms. no siis oleks mõistlik sekkuda, aga seda närtsinud perioodi ei tohi kaua lasta kesta, sest taastamine võib kauem võtta aega. Mesoteraapia ehk vitamiini süstid oleks esmane, siis biorevitalisatsioon ja kui juba sügavamad vaod jms, siis hûaloroonhappe süstid naha aluskudedesse, et säilitada ja niisutada. Aga kui nahk on ilus särav ja terve, siis pigem vastupidi ära torgi 😉

Kas on nii, et kui käid korra süstimas, siis peadki käima jääma, sest see lahustub ära?

VASTUS:Ja see on nii. Süstide mõju teatud ajajooksul kaob. Täitesüstid kuskil 1-2 aastat, botuliin 3-9 kuud. See periood, mis nad toimivad hoiavad need süstid, et kortsud ei süveneks. Miks on pigem hea, et mõju kaob? Ei jää pöördumatuid muutusi ja kui inimene tunneb, et see ei sobi või tulemus pole see, mida oodati, siis mõju kindlasti ka kaob. Teine oluline asi on see, et nägu muutub ja see, et aine lahustub ja väljub kehast võimaldab meil uued süstid teha vastavalt muutustele ja eale. Käima jääma ei pea, aga see on nagu maniküür ega pääsu väga pole kui on võimalused ja vajadus 🙂

Tere Marju, minu kosmeetik räägiks sellist juttu, et kui pidevalt end lasta süstida, siis süstikohad armistuvad ja jäävad ebatasased ning pärast on nahk mühklik. Ei tea kumba ta silmas pidas kas täitesüste või botoksit.

VASTUS: Tere!
Saada minu poolt oma kosmeetikule terviseid! Ma usun, et Ta on oma eriala ekspert ja mina olen oma. Seega hetkel saan võtta sõna oma kogemuste ja klientide, keda on ca 5000, põhjal. Mina olen ennast süstinud ca 10 aastat. See alati kõlab nagu ma igapäev istuks ja jälle süstiks midagi. Tegelikult 2 maksimum 3 korda aastas ja kohad, mis siis vajavad hoolitsust. Ma saan väita, et pole kuskil armistumist. Kas siis üldse kellelgi ei tekki?! Ja võib küll tekkida. Seda inimestel, kelle armistumise protsess on keerukam ja kellel tekkivad nahavigastustel lihtsamini armid, mis ei parane. Paranedes jäävad paksemad, kootuvad jms. Seda vb esineda nahahaiguste ja naha eripärade puhul või kui kaasuvad kroonilised haigused, mis seda põhjustavad. Selle aga selgitame anamneesis enne süstimist. Tihti kosmeetikud kasutavad ka oma töös nõelrulli, mille eesmärk on lõhkuda pindmist nahka, et see tänu mikro vigastustele paremini kollageeni toodaks. Seega peaks väga palju naisi täna armistunud olema, kes siis üht või teist nõeltega teostatavat iluprotseduuri kasutavad. Sellepärast peab nii kosmeetik kui ilusüstide teostaja eelnevalt inimest küsitlema ja vaatama nahapinda millega Ta tööle hakkab, et ei juhtuks sellised asjad inimestega, kellel on armkoe probleemid. Kellel aga on tavapärane ja ilma probleemideta nahk, nõelad on imepeenikesed ja nõelaauk paraneb kiirelt ning silmale nähtamatult.

Sattusin ükskord video otsa, kus ilusüstide tegija räägib sellest, kuidas fillerid ei lahustugi tegelikult nii kiirelt nagu arvatakse ja võivad hakata ringi käima. Kas oskate seda kuidagi kommenteerida? Soovin Teid ka kiita! Teie tööd on alati väga tasakaalukalt ja hästi tehtud. Igakord kui keegi hakkab rääkima, et fillerid jätavad ebaloomuliku mulje, siis näitan neile Teie lehte.

video link

VASTUS: Tere! Aitäh!!❤️ See on väga hea video. Maailmas kasutatakse väga erinevaid fillereid ja alati on kõigel, mis Te elus teete, toimed. Sinna juurde peab arvestama ka alati kõrvaltoimed. Oluline on esmalt, et ei süstitaks preparaate mille sisu on teadmata, mille kliinilised uuringud on lühikese perioodiga jne. Näiteks kaltsiumi sisaldavad preparaadid jms. paljud on õnneks meil keelatud ja paljud teised segafillerid samuti. On väga oluline ja üks esmaseid reegleid, et tegija peab oskama valida preparaati, millel on teadustööd ja pikk ajalugu. Alles hiljuti küsiti minult, et miks ma ei kasuta uusi super orgaanilisi täitesüste, mis on paar aastat turul olnud. Minu vastus on lihtne, mind ei huvita ainult kohene tulemus, vaid mis toimub nahas 2-5 aastat hiljem ja kindlasti pole minu naiste näod katsetamiseks. Juhul kui miski on tõenduspõhiselt hea ja julgen seda ise kasutada, alles siis teen seda teistele. Tõesti mõne inimese puhul on kestus pikaajalisem Juvedermi puhul pole ma migreerumist ise oma praktikas näinud, mis ei tähenda, et seda üldse ei esine. Alati, kordan alati isegi kõige puhtam toode võib inimese organismis reageerida ootamatult. See kehtib kõikide toodete-söögi, joogi ravimite jms. puhul. Teine: käige sama spetsialisti juures ja tehke sama firma tooteid. Väheneb oluliselt risk ainete kokkupuutel võimalikest komplikatsioonidest ja tegija teab kuhu palju tehti ning seda saab ultraheli all vaadata (mis on ka meie kliinikus olemas) kas ja palju on fillerit veel all. 3. ma teen alati pildi, mis jääb kliendile ja saame võrrelda nii tulemusi kui muutusi. Igal protseduuril võib olla tagajärjed ja paljud on spetsialisti poolt täna lahendatavad kui on teadmised ja pädevus. Eeldusel, et kasutatakse korralike hüaloroonhappe peal täitesüste. Sest neid saab lahustada. Kaltsiumi sisaldavad jms. on tõesti kahjuks lahustumatud ja ainult kirurgiliselt eemaldatavad. Seega materjal, tegija ja teadmised on need, mis hoiavad ära suurema osa videos mainitud probleeme.

Millised võimalused on venitusarmide vähendamiseks? Kui hästi protseduur toimib? Vähe tuntud haiguse tõttu on mu kehal venitusarimd. Tahaks saada tagasi oma enesekindlust.

VASTUS: Kuna see on haiguse tagajärjel, siis nahk võib olla väga armistuv. Lisa torkimine vms. ei pruugi paremaks teha. Võib aga massaaži proovida, mis aitab vereringele kaasa ja parandab arme. See oleks minu esmane valik. Ma pole selles vallas nii pädev ja ei tea, mis täna keegi oskab Eestis selles vallas teha. Kuna meid loevad siin paljud naised ehk on keegi sama murega ja kuskilt abi saanud.

Tere, olen 30 aastane ja näen, et silmalaud on kuidagi ära vajunud. See jätab minust väsinud mulje. Kas seda on võimalik süstidega parandada?

VASTUS: Tere! Silmalaud vajuvad erinevatel põhjustel. Põhjus võib olla oimukoha muutustes, silmalaulihase muutus, silmaringlihase muutus ja vanusega muutuv nahk. Kuna Te olete veel üsna noor, siis eeldan, et oimukoht kaotab oma volüümi ja on lihaste pinge muutused. Selles eas saab kindlasti veel süstidega abiks olla juhul kui pole rohkelt nahka laugudel ( siis on ainult kirurgia). Kui saate, tulge tasuta konsultatsioonile www.marjukarin.ee/broneering.

Tere! Soovin küsida mesoniitide kohta. Kirjutatakse, et need pinguldavad nahka ja soodustavad kollageeni sünteesi. Olen kuulnud, et mesoniitidest jäävad naha sisse nö armid, mida pole näha, aga mis halvendavad vereringed ning mille tõttu nahk vananeb kiiremini. Milline on teie seisukoht? Kas 50 aastasel naisel on mõtet mesoniitidega näokontuuri toestada või pigem mitte?

VASTUS: Tere! Ma olen õppinud erinevaid mesoniite paigaldama ja ka seda praktikas aegajalt kasutan. Minu kogemus ja arvamus on selline: Kuna see tõstab nahka ja läheb naha alla siis teatud vanuses, kus aluskoe (põhiliselt näorasva) muutused tekitavad allavajumise efekti, mesoniit üksi ei aita ( niite on nagadega nn goucid jne. aga nad ikka pinguldavad nahka ja sedagi tihti korraks, sest nahaall olevad muutused ei lase tulemusel kaua püsida) Ainult mesoniidid tihti pole lahenduseks kui aluskude pole toestatud ja siis ei püsi ka niidiga soovitud tulemus. Mesoniit ei ole minu esmane valik kui aastaid on 50. Kasutan vaid juhul kui on väiksem nahavolt peale täitmist, kus tean, et mesoniit võib abistada ja kus liigselt täitmine ei ole enam mõistlik. Mesoniidi puhul, mille konsistents on teadmata, paigaldatakse liiga pindmiselt või liiga sügavalt on tõesti tulemus vahel mitte ootuspärane, alates nahaalt näha jäämisest kuni armistumiseni. Inimestele tundub, et kui niit siis peaks ju tõmbama ja hoidma.See on naha jaoks, muutused aga on aluskudedes ja kuni luuni.
Aluskude pingutavad vaid kirurgiliselt paigaldatavad niidid ja sellist tulemust mesoniidiga ei saa. 50 on esmane vajadus aluskoe volüümi taastamine. Niidiga, aga etiti mesoniidiga seda teha ei saa. Kompleks koos täitesüstidega on siin mõistlik kui me jääme mitte kirurgiliste protseduuride piiridesse.

Kas kollageeni võib hakata võtma vanuses 25+? Kas see muudab naha elastsemaks isegi kui on juba väikesed vananemise märgid. Või tasuks kohe ilusüste teha?

VASTUS: Tere! Kollageen iseenesest halba ei tee. Teatud uuringud väidavad, et suukaudsel tarbimisel maost ei imendu ( tegelikult peensoolest) kuna maohappe lõhustab sellisena, et Ta nahani ei jõua. Teised uuringud aga väidavad, et jõuab. Nii nagu kõik meile vajalikud ained, jõuavad nahani. Kollageen nahas annab kenasti elastsust ja vananemisel on kollageen just see, mis trastiliselt organismis väheneb. Mina saan tuua oma klientide tagasiside ja enamik ütleb, et see annab nahale oliliselt parema välimuse. Mina ise tarbinud ei ole seega isiklik kogemus puudub. Aga meie e-poest ostetakse ja oleme saanud vaid kiidusõnu. Kuna see pole kahjulik ja kui näed, et nahk vajaks siis võib proovida. Kasuta alati seoses nahaga preparaate , kreeme jms. vähemalt 28 päeva siis näed uue naha tekkimisel kas on tõhus ( v.a. juhul kus nahk reageerib akuutselt ja jätkamine pole mõistlik). Võimalusel ära võta ega määri palju asju segamini siis ei tea mis tegelikult mõjub. Süstid ei ole esimene valik. Kõigepealt toidulaud, siis kreemid ja lisandid kui need ei aita, siis vaatame, mida, palju ja kuidas on mõistlik.

Kas räägiskid lähemalt teemal rasedus, imetamine ja ilusüstid?

VASTUS:Kuna raseduse ja imetamise ajal on naisekehas väga palju einevaid protsesse, mis mõjutavad ka reaktsioone süstidele, siis me ei teosta neid protseduure sellel ajal. Botuliintoksiin on mürk, kogused mis me sisse viime on küll nn kosmeetilised, aga raaedate peal: kas ja kuidas mõjub, uuringud puuduvad ( ma ka ei kujutaks täna ette, kes sellist uuringut teha julgeks vms. sest kortsud pole elu ja surma küsimus 😉 ) Teiste nn. täite ja vitamiini süstide puhul samuti uuringud minu teada rasedate ja imetavate emade puhul, puuduvad. Ma olen kuulnud, et inimesed on maailmas teinud ja täitesüst ei pidanud nii hästi püsima ( see on kuulujutu tasandil) Vitamiinisüstid, aga võivad mõjuda tänu muutustele organismis mitte ootuspäraselt. Need on põhjused, miks mina ei teosta protseduure kui ollakse rase või toidetakse rinnaga. Me ei tea, kuidas Teie nahk reageerib, vaevalt see lapsele mõjub, aga milleks riskida asjadega, mis pole seda väärt. Kui aga ei teadnud, et olete rase? Mina ei ole näinud ühtegi uuringut vms. kus see oleks kuidagigi rasedust ja selle kulgu mõjutanud. Tean aga palju juhtumeid, kus tänu süstidele võib rasedaks jääda 😁😉 ( nali). Seega minu soovitus on tibu ootamise aeg ja rinnaga toitmise aeg rahulikult üle elada ja pärast saame jälle jätkata.

Kaua mõjub mesoteraapia ja biorevitalisatsiooni süstid ja mis on nende erinevus? Kui tihti peaks neid tegema?

Mesoteraapia süstid koosnevad tavaliselt vitamiinide segust, mis viiakse derma ja epidermaalsesse nahakihtidesse, et seda toita ja värskendada. Tavapäraselt tehakse kuurina ca 10 korda ja 1-3 nädalase vahega vastavalt vajadusele ja spetsialisti kogemusele ning nõuannetele tuginedes. Biorevitalisatsioon on stabiliseerimata või stabiliseeritud ( kestab kauem) hüaloroonhappe molekulide viimine dermaalsesse kihti vahel ka epidermaalsesse. Mõju on derma kihis temast enam kuna hüaloroonhappe on just see võti mis paneb kollageeni tööle. Olenevalt kihist ning preparaadist korratakse seda 3-9 kuu tagant ja vastavalt näidustustele ja vajadusele. Põhi erinevus on näidustused millal spetsialist kasutab üht või millal soovitab teist. Mõlemad on pindmise nahakihi kvaliteedi parandamiseks väga efektiivsed.

Kas suvel tohib süste teha? Olen kuulnud, et ei tohi

See on huvitav kuulujutt. Suvel võib süste teha, aga peale süstimist ei ole soovitav võtta päikest ja olla liiga kuumas, saun solaarium jms. Kaasa arvatud ( ka talvisel perioodil) Kui see nii oleks siis suurimad protseduuride läbiviiad maailmas Tai, Lõuna-Ameerika jne. ei saaks seda oma temperatuuride tõttu teha. Ka külmaga on lihtsalt paar asja, mida jälgida ja mitte teha ning võib endale (eriti Eesti kliimas) protseduure aastaringselt lubada.

Tere, minu küsimus on seotud lõuajoone konkreetsemaks muutmisega. Kas on olemas süstid/protseduurid, mis vähendaksid lõualotti ja muudaksid lõuajoone konkreetsemaks ja väljaulatuvamaks? Mida peaks silmas pidama antud protseduuridega?

Tere! On olemas ja mina kasutan Juvederm Voluxi. Kindlasti peab arvestama, et 1 ml ei piisa aga on võimalik. Võib minna 4-8 ml oleneb lõuast. Arvestama peab turse ja sinikatega, paranemiseks võiks arvestada ca nädal. Lõualott iseenesest ei kao, vaid teravam ja kontuuritud lõug loob illusiooni väiksemast lõuaalusest. Kestab umbes 2 aastat ja 1 ml hind on 310.-. Lihtsamatel juhtudel piisab 2 ml.