.

1. Tule konsultatsiooni ning lase teha ultraheliuuring!

Edukas ravi algab haiguse põhjuse välja selgitamisest – eelkõige on see vestlus patsiendi kaebustest ning veenilaiendite ülevaatus. Oluline on ka jagada arstiga oma ootusi – kui  ei ole teada, mida täpselt soovid, on keeruline pakkuda head lahendust. Ainult jalale vaatamisest ravimahu otsustamiseks kahjuks ei piisa – vajalik on ka ultraheliuuring. Selle uuringu käigus selgub, millist allolevatest ravimeetoditest või nende kombinatsioonidest oleks mõistlik soovitud tulemuseks kasutada.

2. Operatsioon

Selle lõigu alla käib hetkel nii safenektoomia kui ka miniflebektoomia. Safenektoomiat või tema analooge (veenisisene laser, radioablatsioon ning veeniliim) on vaja kasutada juhul, kui puudulikkus on jõudnud nähtavalt veenilaiendit pindmise veenisüsteemi suuremate veenide v. saphena magna või harvematel juhtudel v. saphena parva’ni

Miniflebektoomia käigus eemaldatakse just need veenilaiendid, mida inimene ise näeb. Selle meetodiga ei jää reeglina suuri inetuid arme – võimalik on korrigeerida nii, et jälge operatsioonist pärast sinika taandumist praktiliselt näha ei ole.

3. Skleroteraapia

Meetod, mille käigus süstitakse laienenud veeni ravimit, mis kahjustades veeniseina, sunnib veenikomu kokku tõmbuma. Tulemuseks on kadunud veenilaiend. Skleroteraapiat tehakse kas vedelikuga või vahuga.  Eelkõige on meetod mõeldud kapillaarsete ja väiksemate veeniaiendite korrigeerimiseks, mõnikord ka pärast operatsiooni tulemuse viimistlemiseks.